Co Lila jadła w środę? 40 tydzień kulinarnych inspiracji. Ciekawa jestem, co tym razem Cię zaciekawi – napisz mi o tym w komentarzu poniżej. Jeśli wybierzesz coś z mojego menu, to pochwal się koniecznie! Prześlij zdjęcie na maila lub wklej na fanpage Lady Och Mistrzyni – będzie mi bardzo miło.

Nowym czytelnikom przypomnę wiek Liliany –  3 lata i 6 miesięcy. Jeśli jesteś po raz pierwszy, przed przeczytaniem tego wpisu, proszę zapoznaj się z postem Żywienie dziecka – kształtujemy dobre nawyki żywieniowe, który wprowadzi Cię do tej cotygodniowej serii.

Co Lila jadła w środę? 40

 

 

 

Śniadanie

 

8:00
Jajecznica z jarmużem.
Co Lila jadła w środę? 40 jajecznica jarmuż

 

II Śniadanie

 

10:30
Koktajl ze szpinakiem. Kolejny raz udowadniamy, że szpinak nie robi blee („Księga dźwięków” – znacie?) tylko mniam mniam. Składniki naszego koktajlu to szpinak, banan i jogurt naturalny. Taki koktajl Lila piła bardzo często w wieku 10 miesięcy+. Modyfikowałam go na różne sposoby – z jogurtem lub bez, z otrębami, z amarantusem itd.
Co Lila jadła w środę? 40 szpinak

 

Zupa

13:00
We wtorek dostaliśmy swojską kurę i nie chcieliśmy jej mrozić. Korzystając z tego, że miałam trochę więcej czasu, a mąż nie pojechał do pracy, gotowaliśmy rosół. Dawno nie mieliśmy na obiad tej tradycyjnej zupy – kiedyś jedliśmy rosół co tydzień, w niedziele 😋
Co Lila jadła w środę? 40 swojski rosół

 

II Danie

16:00
Ziemniaki ugotowane w mundurkach (zachcianka męża 😁) i mix sałat.
Co Lila jadła w środę? 40 obiad dla dzieci

 

Podwieczorek

17:30
Jabłko i rodzynki.

 

Kolacja

19:00
Bułka z twarożkiem (zioła+olej lniany) i szczypiorkiem. Kolacje wymyśliła Lila, nawet sama w sklepie wybrała twarożek. Ze szczypiorkiem różnie bywa, raz jest jedzony, a raz nie, bo „scypie w języcek”. Tym razem szczypiorek podałam oddzielnie i każdy mógł sobie sam posypać po kanapce. Dzięki temu, że nie naciskałam „jedz szczypiorek, no jedz, bo dobry/zdrowy” 😈 (wtedy na pewno by go nie ruszyła 😂) sama sypała ile chciała i z wielką chęcią zajadała! „Doblą kolacje wymysliłam”?
Co Lila jadła w środę? 40 ser ze szczypiorkiem

 

Ostatnie wpisy z tej serii

 

Co Lila jadła?

Zobacz więcej wpisów

Lubisz Lady Och Mistrzyni?

TAK! Oczywiście 🙂

Masz ochotę na coś słodkiego?

TAK! chętnie zobaczę domowe słodycze 🙂