Menu dla dzieci BLW

Zapraszam na kolejny wpis z inspiracjami na dania dla dzieci. Możesz znowu zobaczyć „Co Lila jadła”. Przed Tobą kolejny post z tej serii, a moje dzisiejsze propozycje to zbiór posiłków z całego tygodnia. Lila ma 8 lat i jest Małym Smakoszem. Wszystkie posiłki, które jej gotuję zawsze znikają z talerza – często prosi o dokładkę. Osoby, które są dłużej związane z blogiem, dobrze wiedzą, że nie da się „przypadkiem” pominąć u nas jakiegoś posiłku – Lila upomni się o zupę czy kolację laughing

Mała Mistrzyni jedzenia – LILA

I to jest właśnie fenomen tego bloga – dziecko, które od początku jadło wszystko, nie miałyśmy żadnych kryzysów żywieniowych. Dlatego powstało TO miejsce, aby pokazać dania i podzielić się z Tobą strategią żywienia

Nie chodzi o to, aby w 100% skopiować wszystkie posiłki, bo każdy z nas ma inne potrzeby, styl życia itd. Ale inspiruj się i zmieniaj menu pod siebie. Zobacz propozycje, które możesz wykorzystać w swojej kuchni. 

Z wpisu „Co Lila jadła” 71 dowiesz się:

$

Jak zrobić kokosową owsiankę a’la bounty?

$

Jak podaję kapustę pekińską.

$

Co dobrego Lila jadła na deser? Domowe słodycze bez zbędnych dodatków – więcej przepisów znajdziesz w książce „DOMOWE SŁODYCZE”.

Podstawowe założenia

Staramy się jeść jak najwięcej warzyw i owoców.

Zupy gotujemy na wywarze jarzynowym.

Jemy 3 główne posiłki (zupa i II danie w odstępie czasowym) i 2 mniejsze (drugie śniadanie i podwieczorek).

Co Lila jadła? 71

Przepisy dla dzieci BLW

Śniadanie

Kokosowa owsianka bounty BLW to świetny pomysł na śniadanie. Jeśli wieczorem zalejesz płatki owsiane wodą, rano przygotujesz posiłek w 3 minuty. Sprawdź przepis na kokosową owsiankę a’la bounty dla Małego Smakosza. 

owsianka dla dzieci

II śniadanie

drugie śniadanie dla dziecka

Zupa

Zupa ze szpiankiem i ziemniakami. Zobacz przepis na zupę szpinakową dla dzieci. 

zupa szpinakowa dLA DZIECI

II danie

Kasza pęczak, kotlecik z marchewką i nasza ulubiona pekińska w sosie czosnkowo-jogurtowym z kukurydzą. 

dania dla dzieci BLW

Podwieczorek

Domowe ptasie mleczko bez zbędnych składników. Przepis znajdziesz w książce DOMOWE SŁODYCZE. Mus truskawkowy to truskawki (miałałam mrożone) z jogurtem naturalnym. 

ptasie mleczko dla dzieci
książka domowe słodycze

Kolacja

Omlet pizza sprawdzi się na śniadanie lub kolację. Możesz użyć różnych dodatków i wykorzystać warzywa, które masz w kuchni. Idealnie pasują pomidory, pieczarki, kukurydza lub papryka. Zobacz przepis na super omlet dla Twojego Małego Smakosza i całej rodziny.

dania dla dzieci BLW
książka baner