Dodatki do zupy krem

Z czym podawać zupę krem, aby podkręcić jej smak i zachęcić Małego Smakosza do jedzenia? Różnorodność to bardzo ważny element zdrowego odżywiania. Trzeba o tym pamiętać przygotowując posiłek – warto  zmieniać i łączyć dodatki. Jeśli np. ugotowałaś krem z cukinii, to możesz go podać z pestkami słonecznika, a na drugi dzień z kaszą jaglaną. Zupę pomidorową możesz podać z makaronem, ale również z ryżem czy kluskami lanymi. Dzięki temu Mały Smakosz będzie otwarty na różne propozycje – nie przyzwyczai się tylko do jednego smaku. Bo przecież zupa pomidorowa nie zawsze musi być z makaronem. Zobacz co możesz wrzucić do zupy krem.

bób dla dzieci

Z czym podawać zupę krem?

Oczywiste dodatki to przede wszystkim makaron i ryż. My uwielbiamy jeść zupy z odżywczą kaszą jaglaną. Kremowe zupy świetnie smakują z chrupiącymi dodatkami. Możesz dodać pestki dyni lub domowe grzanki.

Dodatki, które odmienią zupę:

 

1. Makaron (różne kształty i rodzaje, spróbuj też makarony z warzyw)

2. Ryż (biały i brązowy)

3. Pestki dyni

4, Pestki słonecznika

5. Ciecierzyca

6. Sezam

7. Siemię lniane

8. Płatki migdałów

9. Kasze (jaglana, gryczana, jęczmienna)

10. Kluski lane

11. Strączki np. ciecierzyca

12. Grzanki (najlepiej domowe)

N

Wskazówki

Pozwól dziecku wybrać dodatki. Zupa na pewno będzie lepiej smakować jak pozwolisz maluchowi posypać ją np. pestkami dyni laughing

Zobacz przepis na lane kluski. 

 

dodatki do zupy krem blw
dodatki do zupy krem blw
Odkryj tajniki zdrowego gotowania dla Twojego malucha w moim ebooku z przepisami na zupy. To nie tylko zbiór kreatywnych i sprawdzonych przepisów, ale także mnóstwo wskazówek i trików, jak zachęcić dziecko do jedzenia zupy.
Kliknij tutaj i zamów swój egzemplarz już dziś. Rozpocznij kulinarne przygody z dzieckiem. Gotuj zupy, bo to genialny sposób na więcej warzyw w diecie dziecka.
zupy dla dzieci przepisy ebook