Domowe kinder party

Podstawą udanego przyjęcia jest dobra zabawa w gronie rówieśników, a także zdrowe przekąski, które nie tylko będą ładnie wyglądać na stoliku, ale i zapełnią brzuszki małych łakomczuszków. Zamiast inwestować w śmieciowe jedzenie, które z pewnością odbije się na zdrowiu dziecka, warto przygotować smakołyki w domu. W ten sposób możemy, w tym wyjątkowym dniu, bez wyrzutów sumienia pozwolić naszym pociechom na objadanie się słodyczami. A zdrowe jedzenie wcale nie musi być nudne.

Co zrobić z kaszy jaglanej?

Kasza jaglana to bogactwo witamin. Ma wiele właściwości, dlatego jest nazywana królową kasz. Samo zdrowie więc myślę, że jaglance brakuje tylko jednego – rozgłosu! I właśnie dlatego zrobiłam jaglane przyjęcie. Przygotowując kinder party ugotowałam pół kilograma kaszy jaglanej i …. to było wyzwanie. Z takiej ilości wyszło nam sporo pyszności – dobrze się złożyło, bo Lila miała gości. Każda okazja jest dobra do świętowania, nawet słoneczny poniedziałek ? Chcę Ci pokazać, że można z tej kaszy wyczarować słodkie smakołyki – od placków po muffinki, ciasto, a nawet pyszne mleko.

Przepisy na smakołyki z kaszy jaglanej

Ugotowałam pół kilograma (!!) laughing kaszy jaglanej i przygotowałam różne smakołyki. Lista i przepisy poniżej.
To pierwszy post z nowej serii. W najbliższym czasie spodziewaj się ich więcej. I obiecuję, że nie będzie to tylko kasza jaglana, choć uwielbiam ją pod każdą postacią. Dzięki tym wpisom możesz wybrać smakołyki dla swojego dziecka i stworzyć zdrowe przyjęcie.  A jakby było Ci mało kaszy to polecam jagielnik – kinder country, który idealnie może zastąpić tradycyjny tort urodzinowy. Zaserwuj dzieciom zdrowe słodycze.Unikaj słodkiego „śmieciowego” jedzenia pełnego cukru i niezdrowych tłuszczów.

To kto wpada na jaglaną imprezę? Daj znać – napisz ile dzieci będzie z Tobą. Ta informacja będzie dla mnie istotna ? Będę wiedziała ile tym razem kilogramów kaszy ugotować.

Kasza jaglana polecana jest przy przeziębieniach. Jeśli Twój maluch ma katar lub mokry kaszel to (małe jaglane party?) przygotuj mus jaglany lub raffaello. Kasza jaglana usuwa z organizmu nadmiar śluzów, ma właściwości wysuszające i antywirusowe – wzmacnia odporność. Na zdrowie!

%d bloggers like this: