„Pełno smaku, pełno siły, pełno frajdy”?

Tak! Ale jak sobie zrobisz sama w domu. Dzięki temu wiesz co jesz, a frajda przy przygotowaniu będzie na pewno! Szczególnie jak zaangażujesz dziecko do pomocy. Deser Monte zna chyba każdy. Smakołyk pełen (??) mleka, wapnia i orzechów? Niestety nie! Orzechów laskowych jest 0,6 %, choć przez intensywny zapach, wydaje się, że jest ich znacznie więcej – tak około kilograma ? (aromat robi swoje). Czy jest to idealny deser dla dzieci? Nie sądzę, bo już na trzecim miejscu cukier aaa! Spokojnie, nie musisz rezygnować z takiej przekąski – mam dla Ciebie przepis na zdrowszą wersję tego przysmaku. Raz na jakiś czas możesz zrobić swoim dzieciakom.

Lila uwielbia Bielucha, może go jeść codziennie łyżkami. Aby urozmaicić ten zwykły serek pomyślałam, że dodam kakao, odrobinę miodu, orzechy i będzie pyszne, zdrowe, domowe monte.

Domowe monte - jak zrobić?

Domowe monte

Lady Och Mistrzyni
Znany deserek w zdrowszej - domowej wersji.

Składniki
 

  • 150 g serka naturalnego (np. Bieluch)
  • 1 łyżeczka kakao (karobu)
  • 1 łyżeczka miodu (syropu klonowego)
  • 1 łyżeczka masła orzechowego

Wykonanie

  • Otwieramy serek, przekładamy do miseczki i dodajemy miód lub syrop klonowy (ilość wedle uznania), mieszamy. Dzielimy na dwie części i do jednej dodajemy kakao i masło orzechowe. Gotowe, smacznego.
    Mistrzyni Mama, yeah!

Wskazówki

Miód należy podawać po 12 miesiącu życia.
Kakao możesz zamienić na karob, który zawiera masę drogocennych pierwiastków – magnez, wapń, potas, selen, fosfor, żelazo oraz witaminy A, D, E oraz z grupy B.
W wersji dla niemowlaka nie dodawaj miodu ani syropu klonowego. Możesz dodać papkę z banana. 
deser,domowe słodycze,śniadanie
kakao,orzechy,serek

Porównanie składników

Poniżej możesz zobaczyć porównanie składu. Który wybierasz?

monte dla dzieci skład
książka domowe słodycze