Domowe monte

„Pełno smaku, pełno siły, pełno frajdy”?

Tak! Ale jak sobie zrobisz sama w domu. Dzięki temu wiesz co jesz, a frajda przy przygotowaniu będzie na pewno wtedy, jak zaangażujesz dziecko do pomocy innocent Deser monte (przynajmniej z reklam w telewizji) zna chyba każdy. Smakołyk pełen (??) mleka, wapnia i orzechów? Niestety nie! Orzechów laskowych jest 0,5 %, choć przez intensywny zapach, wydaje się, że jest ich znacznie więcej – tak około kilograma ? (aromat robi swoje). Czy jest to idealny deser dla dzieci? Nie sądzę, bo już na trzecim miejscu w składzie jest cukier – aaa! Spokojnie, nie musisz rezygnować z takiej przekąski – mam dla Ciebie przepis na zdrowszą wersję tego przysmaku.

Lila uwielbia Bielucha, z przyjemnością wcina go bez żadnych dodatków. Aby urozmaicić ten zwykły serek pomyślałam, że dodam kakao, odrobinę miodu, orzechy i będzie pyszne, zdrowe, domowe monte.
zdrowe monte dla dzieci

Przepis na domowe monte

Jak zrobić zdrowe monte? To bardzo proste laughing
Składniki
serek naturalny (polecam Bieluch)
ciemne kakao (gorzki proszek!)
miód lub syrop klonowy
orzechy laskowe lub masło orzechowe (opcjonalnie, my rzadko dajemy)
Wykonanie
Otwieramy serek, przekładamy do miseczki i dodajemy miód lub syrop klonowy (ilość wedle uznania), mieszamy. Dzielimy na dwie części i do jednej dodajemy kakao i masło orzechowe. Gotowe, smacznego.
Mistrzyni Mama, yeah!
Miód należy podawać po 12 miesiącu życia.

Kakao możesz zamienić na karob, który zawiera masę drogocennych pierwiastków – magnez, wapń, potas, selen, fosfor, żelazo oraz witaminy A, D, E oraz z grupy B.

domowe monte

Zamień SKLEPOWE na DOMOWE

Porównanie składników

Poniżej możesz zobaczyć porównanie składników domowego monte i monte kupionego w sklepie. Jeśli Twoje dziecko jest smakoszem oryginału, to calkiem możliwe, że domowa wersja mu na początku nie posmakuje. Wtedy proponuję dodać więcej słodzidła. To co? – spróbujesz zrobić domowe monte? Będzie to kolejny krok do wyeliminowania cukru i innych zbędnych składników z diety dziecka. Czytaj skład i na następnych zakupach sięgnij po zwykły serek bez zbędnych dodatków.

monte porównanie składników
 monte dla dzieci

Gotuj zdrowo i wychowaj Małego Smakosza

Zapisz się na listę osób zainteresowanych najnowszym e-bookiem lub książką!

%d bloggers like this: