Kuskus z warzywami

Kuskus z warzywami to świetny pomysł na szybkie i smaczne danie, które zrobisz w 10 minut. Zobacz przepis, a raczej inspiracje na posiłek, który uratuje Cię z niejednej opresji laughing Brak czasu? brak chęci na gotowanie? Kuskus z warzywami zrobi się prawie sam! Oprócz tego idealnie sprawdzi się na kolację lub jako lunch w pracy. A jeśli dołożymy porcję mięsa lub ryby, to mamy naprawdę smaczny i wartościowy posiłek.

kasza kuskus z warzywami

Przepis na kuskus z warzywami

Składniki:

 kuskus (około 300g)

paczka mrożonych warzyw na patelnię (po grecku lub po włosku)

masło klarowane do smażenia

pieprz, natka pietruszki, słodka papryka

zioła prowansalskie

Wykonanie:

Warzywa dusimy na patelni na maśle klarowanym (czasami podlewam wodą), przyprawiamy ziołami (gotową mieszankę, która była w zestawie z warzywami wyrzucamy). Kuskus zalewamy wrzątkiem lub bulionem (około 1 cm nad powierzchnię kuskusu) trzymamy pod przykryciem około 10 minut.

Jeśli używasz wody, to dodaj trochę pieprzu, słodkiej papryki i natkę pietruszki (może być suszona).

Warzywa podajemy z kuskusem. Możesz całość wymieszać lub podać osobno (w zależności do upodobań dziecka).

  Smacznego!

N

Wskazówki

  • Warzywa na patelnię są w zestawie z gotową mieszanką przypraw, którą wyrzucamy, bo jej skład nie jest dobry!
  • Kuskus możesz zalać bulionem.
  • Danie możesz podać z mięsem lub z rybą.
kasza kuskus z warzywami
Cierpisz na brak czasu? Nie lubisz gotować? A może brakuje Ci już pomysłów? Już niedługo udowodnię, że gotowanie może być proste, przyjemne i sprytne! Poznasz 60 najlepszych przepisów wraz ze wskazówkami, które pomogą i ułatwią Ci planowanie i całą organizacje w kuchni.

Zapisz się na listę osób zainteresowanych.

<div class="ml-form-embed"<!-- [et_pb_line_break_holder] --> data-account="825833:r4w1b3e3z3"<!-- [et_pb_line_break_holder] --> data-form="1496182:e7u3x2"><!-- [et_pb_line_break_holder] --></div>
<!-- MailerLite Universal --><!-- [et_pb_line_break_holder] --><script><!-- [et_pb_line_break_holder] -->(function(m,a,i,l,e,r){ m['MailerLiteObject']=e;function f(){<!-- [et_pb_line_break_holder] -->var c={ a:arguments,q:[]};var r=this.push(c);return "number"!=typeof r?r:f.bind(c.q);}<!-- [et_pb_line_break_holder] -->f.q=f.q<!-- [et_pb_line_break_holder] -->[];m[e]=m[e]<!-- [et_pb_line_break_holder] -->f.bind(f.q);m[e].q=m[e].q<!-- [et_pb_line_break_holder] -->f.q;r=a.createElement(i);<!-- [et_pb_line_break_holder] -->var _=a.getElementsByTagName(i)[0];r.async=1;r.src=l+'?v'+(~~(new Date().getTime()/1000000));<!-- [et_pb_line_break_holder] -->_.parentNode.insertBefore(r,_);})(window, document, 'script', 'https://static.mailerlite.com/js/universal.js', 'ml');<!-- [et_pb_line_break_holder] --><!-- [et_pb_line_break_holder] -->var ml_account = ml('accounts', '825833', 'r4w1b3e3z3', 'load');<!-- [et_pb_line_break_holder] --></script><!-- [et_pb_line_break_holder] --><!-- End MailerLite Universal --><!-- [et_pb_line_break_holder] -->