Najlepsze kaszki dla dzieci

Mogłoby się wydawać, że kupienie kaszki dla dziecka to bułka z masłem. Wystarczy wejść na odpowiedni dział w sklepie i proszę – do wyboru, do koloru. Owoce narysowane na opakowaniach jak i napisy „na dobranoc”, „pełna witamin” zachęcają. Czy coś nas może zaskoczyć? Niektórzy tak bardzo wierzą producentom, że sięgają po produkty dla dzieci bez obaw – z wielkim zaufaniem. Niestety niektóre kaszki mają w swoim składzie cukier – dużo cukru jak dla malucha, który zaczyna rozszerzanie diety. W składzie znajdziemy też np. olej palmowy. Nie wybieraj takich produktów.

U

Czytaj skład

Niestety nie wszystko, co znajduje się na sklepowej półce „dla dzieci” nadaje się dla Twojego malucha. Im krótszy skład, tym lepiej.
U

Uważaj na cukier

Dobrze wiemy, że nadmiar cukru wpływa negatywnie na zdrowie – przyczynia się do próchnicy, otyłości czy nadpobudliwości. A co najgorsze? – cukier w kaszkach przyzwyczaja malucha do słodkiego smaku już w pierwszych miesiącach rozszerzania diety. Zaczynasz rozszerzać dietę? Szukaj kaszek bez dodatku cukru, który jest na czarnej liście w diecie małego dziecka.

Kaszki instant dla dzieci to nie obowiązek

Możesz je podawać, ale nie musisz. W naszych głowach mamy zakorzenione stereotypy „kaszka z reklamy to idealny pierwszy posiłek dla dziecka”, „dzięki kaszce, dziecko będzie spało dłużej”, „kaszki instant mają idealny skład, bo są stworzone dla dzieci”, „kaszki znanych marek są najlepsze”.

Najlepsza kaszka dla niemowlaka?

Gdzie szukać?

 

Najlepszej kaszki dla niemowlaka nie znajdziesz na dziale produktów dla dzieci. Nie ufaj reklamom, bo nie warto. Najlepsza kaszka dla niemowlaka, to ta jednoskładnikowa np. kasza jaglana, gryczana lub płatki owsiane czy ryżowe. Jeśli z jakichkolwiek powodów obawiasz się podać dziecku tych „zwykłych” kasz , to na początku możesz podać kaszki dla dzieci jednoskładnikowe (bez zbędnych dodatków), a później przerzucić się na „dorosłe” kasze.

Płatki owsiane

Płatki jaglane /Kasza jaglana

Płatki gryczane / Kasza gryczana

Płatki jęczmienne / Kasza jęczmienna

Płatki ryżowe / ryż

Płatki żytnie

Kasza manna

najlepsze kaszki dla dzieci

Gotuj zdrowo i wychowaj Małego Smakosza

e-book BLW