Przepisy BLW dla dzieci 63

Zapraszam na kolejny wpis z inspiracjami na dania dla dzieci. Możesz znowu zobaczyć “Co lila jadła”. Przed Tobą 63 post z tej serii, a moje dzisiejsze propozycje to zbiór posiłków z całego tygodnia. Lila ma 6 lat i jest Małym Smakoszem. Wszystkie posiłki, które jej gotuję zawsze znikają z talerza – często prosi o dokładkę. Osoby, które są dłużej związane z blogiem, dobrze wiedzą, że nie da się “przypadkiem” pominąć u nas jakiegoś posiłku – Lila upomni się o zupę czy kolację laughing

I to jest właśnie fenomen tego bloga – dziecko, które od początku jadło wszystko, nie miałyśmy żadnych kryzysów żywieniowych.

Dlatego powstało TO miejsce, aby pokazać dania i podzielić się z Tobą strategią żywienia.

Najważniejsza informacja: Lila wszystkie posiłki je w przedszkolu, ALE to ja gotuję! laughing Mam całkowitą kontrolę nad tym, co Lila je w placówce i bardzo się z tego powodu cieszę! Mam taką możliwość i sama decyduję jakie posiłki je Lila w przedszkolu, a jakie muszę donieść. Taką podjęłam decyzję (przeglądając przedszkolne menu) i będę się tego trzymać, bo wiem co jest dla mnie najważniejsze i do czego dążę. Nie ukrywam, że ten system wymaga ciągłego planowania i dobrej organizacji – posiłki przygotowuję wieczorem lub wcześnie rano. I uwierz mi, ja naprawdę nie wymagam eko kaszy jaglanej i koktajlu z jarmużu. Niestety w wielu placówkach trzeba jeszcze sporo zmienić w kwestii żywienia dzieci. I nie wyobrażam sobie, żeby dziecko, które nie ma problemu z jedzeniem zmieniło swoje przyzwyczajenia i jadło na śniadanie parówki, płatki czekoladowe, a na obiad makaron z cukrem (prawdziwy jadłospis z ostatniego przedszkola!).

posiłki do przedszkola
Pamiętaj, że to nie jest zestawienie posiłków z jednego dnia, lecz z całego tygodnia. Wybrałam kilka przykładowych dań, które pojawiły się u nas kilka dni temu. Nie chodzi też o to, aby w 100% skopiować wszystkie posiłki, bo każdy z nas ma inne potrzeby, styl życia itd. Ale inspiruj się i zmieniaj menu pod siebie. Zobacz propozycje, które możesz wykorzystać w swojej kuchni. Wcześniej zapoznaj się proszę z postem “Żywienie dziecka”, dzięki temu poznasz moje zasady, ulubione dania Liliany oraz moją misję!

Z wpisu “Co Lila jadła 63” dowiesz się:
$
Jak zrobić pyszną owsiankę z super nasionkami chia i pyłkiem pszczelim?

$
Czy dzieci mogą jeść pieczarki?

$
Jak zrobić kaszę jaglaną z warzywami?

$
Co możesz zrobić z kaszy jaglanej jak ugotujesz jej zbyt dużo na obiad / kolację?

Podstawowe założenia

Staramy się jeść jak najwięcej warzyw i owoców.

Zupy gotujemy na wywarze jarzynowym.

Jemy 3 główne posiłki (zupa i II danie w odstępie czasowym) i 2 mniejsze (drugie śniadanie i podwieczorek).

Co Lila jadła? 63

Zdrowe przepisy dla dzieci  BLW i całej rodziny

Śniadanie

Wzmacniająca owsianka z nasionami chia,pyłkiem pszczelim i owocami. Zobacz przepis na super owsiankę dla dzieci.

owsianka dla dzieci

II śniadanie

Bułka drożdżowe z serem i owoce. Zobacz przepis na drożdżowe bułeczki z serem. 

przepisy blw dla dzieci

Zupa

Zupa pieczarkowa.

Dzieci nie mogą jeść grzybów leśnych – są ona zakazane w diecie do 12 roku życia.

Można natomiast podawać grzyby hodowlane np. pieczarki.

przepisy blw dla dzieci

II danie

Kasza z warzywami to świetna propozycja nie tylko na obiad – sprawdzi się też na kolację. Starsze dzieci mogą same zrobić kulki.

Zobacz przepis na kaszę jaglaną z warzywami.

przepisy blw dla dzieci

Podwieczorek

Pyszne i zdrowe batoniki – smak raju w zdrowszej wersji. Glównym składnikiem tych batoników jest kasza jaglana. Jeśli planujesz ugotować kaszę na obiad czy kolację, to wsyp trochę więcej, aby zrobić batoniki. Przydadzą się np. na następny dzień. Zobacz przepis na domowe bounty.

domowe batoniki dla dzieci

Kolacja

Kanapka z awokado + jajko ugotowane na twardo.

przepisy blw dla dzieci

%d bloggers like this: