Zdrowe przepisy dla dzieci BLW 10
Przed Tobą już 10 zestawienie, w którym przedstawiam inspiracje i zdrowe przepisy dla dzieci BLW i całej rodziny. Zobacz, co jadła moja córka i zainspiruj się! Lilia ma już 2 lata i 10 miesięcy – jest małym smakoszem, zaraz się o tym przekonasz Jeśli jesteś po raz pierwszy, przed przeczytaniem tego wpisu, proszę zapoznaj się z postem Żywienie dziecka – kształtujmy dobre nawyki – tam dowiesz się jakie mamy zasady i poznasz moją misję! Z tego wpisu dowiesz się:
Jakie warzywa rosną w naszym ogródku?
Jaki jogurt wybrać dla dziecka?
Jak zrobić obiad w kilka minut?
Jaki zrobić rogaliki a’la 7 days?
Jak zrobić kolację dla dzieci w kilka minut?
Co Lila jadła w środę? 10
Menu na cały dzień BLW
Śniadanie
8:00
Na śniadanie chleb z pomidorem, ogórkiem, rzodkiewką i szczypiorkiem. Już od jakiegoś czasu zajadamy się swoimi eko warzywami z ogródka. Nie jest ich jeszcze wiele, ale rzodkiewka, sałata, rukola, szczypior i pietrucha na kanapki się znajdzie. Oprócz tego, mamy pod ręką wiele aromatycznych ziół do zup
Taki ogródek za domem to skarb.
II śniadanie
10:30
Truskawki z jogurtem naturalnym. Jaki jogurt wybrać dla dziecka? To proste – jogurt naturalny (najlepiej bez mleka w proszku). Nie wybieraj gotowych jogurtów owocowych, bo zawierają mnóstwo cukru. Lepiej kupić zwykły, naturalny jogurt i wkroić owoce A jeśli chcesz, to możesz zobaczyć posy „Jaki jogurt dla dziecka wybrać”?
Zupa
13:00
Zupa jarzynowa (seler, pietruszka, por, marchewka) z ryżem. Do tego koperek i bezpośrednio do miseczki masło.
II danie
16:00
Makaron pełnoziarnisty z warzywami. Mrożona mieszanka warzyw po włosku. Jeśli nie masz czasu to kup te warzywa, dorzuć do nich makaron, kuskus lub ryż i obiad z głowy. Aa, w opakowaniu jest w gratisie porcja przypraw, nie zastanawiaj się i od razu wyrzuć do kosza. Szkoda zdrowia! Dzieci, które zaczynają przygodę z BLW uwielbiają makarony z warzywami do wyboru.
Podwieczorek
17:30
Rogaliki z dżemem (100 % owoców bez dodatku cukru). Jak zrobić pyszne rogaliki a’la 7 days? Zobacz przepis na rogaliki.
Kolacja
19:00
Pstrąg pieczony w piekarniku i mix sałat. Standardowy sos do mixu to olej lniany, cytryna i ulubione zioła.