Żelki dla dzieci

Żelki, miśki, dzikie węże, i gumisie – te wszystkie cuda kuszą dzieciaki, bo są kolorowe, mają zabawne kształty i …. sporo cukru. Niestety to nic dobrego. Niech Cię nie kusi napis “witaminowe żelki”, bo ich skład też zaczyna się od “cukier, syrop glukozowo – fruktozowy”. I dla tych witamin nie warto jeść  kiepskich produktów z toną cukru. Ja już w 2016 roku kombinowałam i domowe żelki dla Lili robiłam laughing  Hitem były te z buraka, jabłka i natki pietruszki ? Znikały w ekspresowym tempie. Jak zrobić pyszne i zdrowe żelki dla dzieci? Zobacz przepis.

budyń z dyni
Domowe żelki można zrobić na dwa sposoby i to Ty musisz zadecydować, który bardziej Ci odpowiada. Wybierz substancję żelującą:

Agar to bezsmakowa substancja żelująca pochodzenie roślinnego.

Żelatyna to substancja pochodzenia zwierzęcego, jest łatwo dostępna, no ale…. właśnie. Decyzja należy do Ciebie innocent A Agar to 💪🧡

budyń z dyni

Przepis na żelki dla dzieci

Żelki z agarem

Składniki:

1/2 szklanki soku

2 łyżeczki agar agar

Wykonanie:

Do garnka wlewamy sok i podgrzewamy na małym ogniu (ale nie zagotowujemy), następnie dodajemy agar, dokładnie mieszamy i rozlewamy do foremek.  Smacznego!

Żelki z żelatyną

Składniki:

250 ml soku

4 łyżki żelatyny

Wykonanie:

Do garnka wlewamy sok z owoców i wsypujemy żelatynę. Całość podgrzewamy, aż żelatyna się rozpuści. Rozlewamy do foremek i odstawiamy na kilka godzin.  Smacznego!

R

Sok

Najlepiej wykorzystać świeżo wyciśnięty sok, ale w sklepie też można już kupić dobry sok – bez dodatku cukru, nie z koncentratu. Czytaj skład laughing

R

Foremki

Użyłam silikonowych foremek, ale jeśli takich nie masz, to możesz przełożyć gotowy sok z agarem / żelatyną do pudełka, a później wycinać wzory za pomocą zwykłych foremek.
żelki dla dzieci
żelki dla dzieci
żelki dla dzieci

%d bloggers like this: