Domowe jajko kinder niespodzianka

Domowe jajko kinder niespodzianka – idealne dla dzieci. Święta bez jajeczek? Nie ma mowy! Nie kupujemy Lilce oryginalnych kinder niespodzianek, ale to nie znaczy, że nie jemy czekoladowych jajeczek. A niespodzianka? – zdrowie i radość ze wspólnego przygotowania. Nie przywiązałam Liliany do oryginalnej kinder niespodzianki, ani do żadnych innych słodyczy „dla dzieci”. Dzięki temu zakupy z trzylatką są bardzo przyjemne. Lila sięga po produkty, które zna – wybiera ulubiony jogurt naturalny, owoce i inne składniki, które są potrzebne do przygotowania naszych domowych słodyczy. Nie ciągnie ją do półki ze słodyczami tylko do owoców. Przecież pakowanie mandarynek i jabłek do siatki to wielka frajda i świetna zabawa. Piszę o tym po to, aby pokazać Ci, że to od nas – rodziców – bardzo dużo zależy.

Nam wydaje się, że znanym, czekoladowym jajeczkiem sprawimy wiele radości dziecku. Tak jest, ale przy okazji kształtujemy złe nawyki żywieniowe. Po co miałabym przyzwyczajać moją córeczkę do sklepowych słodyczy? Na to jeszcze czas. Teraz rozkoszujemy się tymi domowymi. Nie robimy wielkiego szumu wokół słodkiego smaku, jest to po prostu deser, który czasami pojawia się w naszym menu. Robienie domowych słodyczy to też świetny sposób na spędzenie czasu z dzieckiem. Zobacz jakie to proste cool

Przepis na domowe jajko kinder niespodzianka

Składniki:
gorzka czekolada (szukaj z dobrym składem)
nadzienie:
1. nerkowce (u mnie mała paczka, Biedronka) + syrop klonowy
2. masło orzechowe
3. pasta kokosowa
Wykonanie:
Czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej, wypełniamy foremki i wkładamy na kilka minut do lodówki. Nerkowce miksujemy z syropem klonowym. Tak przygotowany krem nakładamy do jajeczek i polewamy czekoladą. Jajeczka możesz wypełnić masłem orzechowym lub pastą kokosową. Wypełnione kremem jajeczka wkładamy ponownie do lodówki. Smacznego!
domowe jajko czekoladowe

Zamień SKLEPOWE na DOMOWE

Dlaczego? Oto lista składników kinder niespodzianki ze sklepu. 

 

Składniki:

Czekolada mleczna 47% (cukier, mleko pełne w proszku, tłuszcz kakaowy, miazga kakaowa, emulgator: lecytyny (soja); wanilina), mleko odtłuszczone w proszku, cukier, tłuszcze roślinne (palmowy*, shea), masło odwodnione, emulgator: lecytyny (soja); wanilina.

Składniki mleka: 32% – Składniki kakao: 15%.

książka baner