Domowe rogaliki a’la 7 days

Domowe rogaliki smakują inaczej od tych znanych gotowców, spożywanych w szkole na przerwach. Jeśli jesteś miłośnikiem 7 daysów, to smak Cię zaskoczy, bo nasze rogaliki są krucho-drożdżowe. Celowo napisałam taki tytuł, bo jest szansa, że jak ktoś zobaczy ‘7days’, to skusi się na zrobienie zdrowszego, domowego zamiennika – przestanie kupować rogaliki, które niestety do najzdrowszych nie należą. Nie będę również okłamywać, że zrobienie tych rogalików to 5 minut. Najpierw trzeba wyrobić ciasto, później poczekać, aż wyrośnie, narobić trójkątów, pozawijać i upiec. Łatwizna, nie?  Z trzylatką to już w ogóle, m a g i a  Ale warto! Zrobisz taką porcję, będziecie jeść ją przez dwa dni, a to oznacza, że nie popatrzycie na jakiekolwiek rogale przez dwa miesiące.  Tym krótkim wstępem starałam się jak mogłam, aby zachęcić Cię do zrobienia domowych rogalików. Teraz zobacz czego potrzebujesz.

Przepis na domowe rogaliki a’la 7 days

Składniki:
140 g mąki gryczanej lub orkiszowej pełnoziasnistej
około 400 g mąki pszennej
225 g jogurtu naturalnego
40 g drożdży świeżych
1 jajko
150 g masła miękkiego
2 łyżki cukru kokosowego
nadzienie:
melasa karobowa, dżem lub gorzka czekolada

Jak zrobić domowe rogaliki a’la 7 days?

Wykonanie
W małej misce mieszamy drożdże z cukrem kokosowym. Do dużej miski przesiewamy mąki, dodajemy masło, jajko, jogurt naturalny i drożdże. Całość wyrabiamy i odstawiamy do wyrośnięcia na około godzinę. Po tym czasie odrywamy kawałek ciasta, wałkujemy koło (wyjdzie 5-6 kółek), dzielimy na trójkąty, nakładamy melasę karobową i zawijamy rogaliki. Smarujemy jajkiem i pieczemy w 180 stopniach do zarumienienia. Smacznego!
Domowe rogaliki a'la 7 days
Domowe rogaliki a'la 7 days
Domowe rogaliki a'la 7 days

Zamień SKLEPOWE na DOMOWE

Porównanie składników

7 days zawiera dwa konserwanty, propionian wapnia oraz sorbinian potasu. Wiem, że ten produkt jest często kupowany przez dzieci w szkole. Niektórzy myślą, że jest to idealna przekąska na drugie śniadanie, a tak naprawdę ten mały rogalik zawiera syrop glukozowo – fruktozowy, olej palmowy i ma prawie 300 kcal! Patrząc na skład rogalików ze sklepu, sprawa jest prosta – albo robicie w domu zdrowszą wersję, albo zapominacie, że istnieją rogaliki, które można łatwo kupić w sklepie. Można, ale nie warto.

rogaliki składniki
książka domowe słodycze