Domowy snickers

Domowy snickers – ten super szybki przepis jest uproszczoną wersją znanego batonika z orzechami. Chyba najdłużej zeszło nam obieranie orzechów, ale oczywiście nie musisz robić tak jak my! Zdecydowanie ułatwisz sobie wykonanie batonika jeśli kupisz orzeszki bez łupinek! My akurat zawsze kupujemy orzeszki na wagę, bo samo obieranie to dla nas rodzinna przyjemność i świetne ćwiczenie dla małych rączek Liliany. Warto pamiętać, że najzdrowsze – najbardziej bogate w minerały to orzechy w łupinkach – niesolone. Orzechy ziemne to bogactwo witamin PP, B1, E, selenu, błonnika, białka oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Domowy snickers z zaledwie czterech składników, jak go nie pokochać? Batonik jest bardzo syty. Zasłodzisz się okrutnie i przez kilka dni nie pomyślisz o żadnych domowych słodyczach. Lila przeszła samą siebie i zjadła chyba z dwa (matko! ja po jednym miałam dość!). Ciężko było jej odmówić, bo zaczęła zanosić się od płaczu i „ce jesce, to doble mamooooo”. Lila ma rację – jest dobry, ale chyba nie każdemu posłużą dwie sztuki na raz. To nie jest lekki wafelek tylko ciężki, pełen orzechów baton.

Domowy snickers – przepis

Składniki
1/2 szklanki orzeszków ziemnych
1/2 szklanki daktyli
1-2 łyżki kakao
2 łyżki syropu klonowego
1/2 szklanki masła orzechowego lub orzeszki do zrobienia masła
orzeszki ziemne do dekoracji
Wykonanie
Ciemna masa -> miksujemy orzeszki z daktylami, kakao i syropem klonowym (mi pomógł thermomix).
Jasna masa -> gotowe masło orzechowe lub
domowe masło orzechowe -> miksujemy orzeszki ziemne (wcześniej można je uprażyć na patelni) i dodajemy 1 łyżkę oleju kokosowego
Keksówkę wykładamy folią spożywczą i dajemy ciemną masę (uklepujemy do pożądanej grubości), a następnie jasną masę. Całość posypujemy orzechami do dekoracji i (opcjonalnie) polewamy domową czekoladą (olej kokosowy, syrop daktylowy, kakao). Snickersa wkładamy do lodówki na godzinę. No niestety trzeba jeszcze chwilę poczekać, ale dzięki temu będzie się lepiej kroić. Gotowe, po wyciągnięciu wystarczy podzielić na porcje. Smacznego!

Zamień SKLEPOWE na DOMOWE

Porównanie składników

Badania wykazały, że fistaszki przedłużają życie laughing, dlatego zachęcam Cię do zrobienia domowego snickersa choćby z tego powodu. Zobacz jak wiele niezdrowych składników znajduje się w oryginalnym batoniku. Zaoszczędź sobie i swoim najbliższym tych niepotrzebnych dodatków, ulepszaczy smaku i cukru.

snickers składniki