Łańcuch świetlny – kule DIY

Łańcuch świetlny to ostatnio bardzo modny dodatek, który sprawdzi się w domu i w ogrodzie. Czasami trzeba zmienić swoje wnętrze, aby było bardziej przytulne, romantyczne czy zabawne. Przychodzi taki moment, że chcesz czegoś nowego, potrzebujesz zmian, innego koloru w pokoju, bo obecny się opatrzył i wszystko w tym kolorze masz ochotę wywalić przez okno. Masz tak?  Często zmieniam aranżacje – kolory i dodatki, bo szybko mi się nudzą. Światełka cotton balls są bardzo popularne, ale cena oryginalnych lampek skutecznie odstrasza.  Nie miałam czasu ani ochoty na zabawę z gazą i znalazłam inny sposób na zrobienie łańcucha świetlnego! Nie uwierzysz jak łatwo i szybko możesz zrobić girlandę używając piłeczek do ping ponga. Odmienisz swoje wnętrze, nadasz charakteru, wieczory będą jeszcze bardziej romantyczne!

Łańcuch świetlny DIY
Łańcuch świetlny DIY

Łańcuch świetlny DIY

krok po kroku

Co jest potrzebne?

  • łańcuch świetlny LED (mój jest z Ikei, kosztował 10 zł). Nie ukrywam, że najbardziej podobają mi się światełka w wersji białej i takich lampek szukałam. Wspaniale prezentują się włączone jak i wyłączone. I co najważniejsze nie nagrzewają się.
  • piłeczki ping-pong (najlepiej bez napisów)
  • nożyk do tapet

Jak zrobić łańcuch świetlny DIY?

Zrobienie światełek jest bardzo proste i nie wymaga specjalnych umiejętności tylko ostrożności. Uwaga! Przy robieniu „X” nożem na piłeczce ping pong, można stracić palca, bądź ostrożna!
Na każdej piłeczce musisz zrobić X, a później wsadzić lampkę.

Gdzie je wykorzystać?

  • w salonie
  • w sypialni
  • w ogrodzie
  • w pokoju dziecka (u nas świetnie sprawdzają się przy zasypianiu)
Łańcuch świetlny możesz powiesić w oknie, wrzucić do dużego szklanego naczynia, ułożyć na półce, wykorzystać na balkonie/tarasie. Dzięki temu, że jest na baterie możesz udekorować stół i zabrać tam, gdzie nie ma dostępu do prądu.
Łańcuch świetlny DIY
Łańcuch świetlny DIY

Mam nadzieję, że namówiłam Cię na zrobienie łańcucha z piłeczkami. Ja zrobiłam dwie sztuki i u nas idealnie sprawdzają się w pokoju Liliany oraz w ogrodzie. Jeśli chodzi o wykorzystanie ich przy zasypianiu w pokoju dziecka, to moim zdaniem im bardziej wyczerpane baterie tym lepiej laughing 

Co Lila jadła?

Lubisz Lady Och Mistrzyni?

Masz ochotę na coś słodkiego?