Uwielbiam letnie dni, czas spędzony na dworze, piękne czerwone truskawki i pyszne mrożone smakołyki! Domowe lody to prosty, smaczny i zdrowy deser. Idealny dodatek do wszystkich letnich uroczystości. Potrzebujesz tylko kilka minut i miksera, aby połączyć składniki ze sobą. Od tygodnia robimy lody domowe i Lila jak ma ochotę to zje nawet cztery dziennie wink A ja wcale nie protestuję i z czystym sumieniem wyciągam kolejną porcję, bo wiem, że taki skład jej nie zaszkodzi.

Domowe lody owocowe

Lody domowe możesz zrobić z dowolnych owoców. Ten wpis potraktuj jako inspiracje. Eksperymentuj dowolnie!

Lody truskawkowe

truskawki + jogurt naturalny (lub śmietanka 30%) + miód (opcjonalnie)

Lody bananowe

banan + jogurt naturalny

Lody sokowe

Dowolny sok (u nas wyciśnięty z pomarańczy, ananasa i jabłka).

Zamień SKLEPOWE na DOMOWE

Tradycyjnie przedstawiam skład domowego i zakupionego produktu. Zobacz co zaoszczędzisz dziecku (najbliższym) robiąc domową wersję. Nie kupuj – zrób sama, zawsze będę do tego namawiać.

Owocowy potwór

Ostatnio pokazałam Ci jakie smakołyki możesz zrobić na kinder party (zobacz tu i tu) rezygnując ze sklepowych słodyczy. Oprócz takich przekąsek jak ciasteczka, domowe kinder pingui czy domowe kinder country warto podać dzieciom owoce. Najlepiej w jakiś niebanalny sposób. Przedstawiam Ci naszego stworka, który zrobił furorę wśród najmłodszych na urodzinach Lili. Owoce znikały w zaskakującym tempie. Arbuz jest tutaj niezbędny, natomiast reszta zależy od Ciebie i Twojego dziecka.

Zapisz się na newsletter i odbierz e-booka z owocowymi przekąskami.  Przekonasz się, że podanie owoców nie musi być nudne! Zobaczysz pomysły, które możesz wykorzystać na co dzień jak i na imprezy (np. urodziny dziecka).

E-Book "Owocowe przekąski"