Domowe lody dla dzieci

Lody dla ochłody! U nas sezon już otwarty. Zdrowe, pyszne, owocowe. Oczywiście mam na myśli te domowe! Bo niestety, te ze sklepu takie nie są! Smutne – wiem, ale w domu wyczarujesz bardzo dobre lody z ulubionych owoców, bez dodatku cukru, aromatów i barwników! I ja co jakiś czas będę Ci podsyłać inspiracje na zamrożony deser. Zrobienie owocowych lodów w domu jest banalnie proste – wystarczy blender, foremki i odrobina chęci.

Zamień SKLEPOWE na DOMOWE

Dlaczego? Robiąc lody w domu sama decydujesz jakie składniki wykorzystasz. Na pewno będą to lody z owoców, a nie mrożone barwniki, aromaty, cukier i śladowe ilości owoców. Barwnik E106b, który dodawany jest po to, aby lody miały piękną żółto-różową barwę, może powodować alergie, egzemę i jest przyczyną bólu głowy u dzieci. Zdecydowanie należy unikać takich wynalazków.
Jedyny plus lodów ze sklepu to taki, że można je mieć i zjeść w kilka chwil. Idziesz, kupujesz i jesz. Ale wystarczy przypomnieć sobie o barwnikach, doczytać co powodują i już się inaczej postrzega gotowe lody. Producenci kuszą dzieciaki kolorowymi opakowaniami, kształtami i przeróżnymi smakami. Zdrowie naszych pociech to sprawa mniej ważna, dlatego to właśnie Ty rodzicu musisz sam o to zadbać!

Takich lodów nie kupisz

%

cukru rafinowanego

%

aromatów

%

barwników

Przepis na domowe lody dla dzieci

Składniki
OWOCE – banan, truskawki, borówki
JOGURT naturalny
chia, kasza jaglana ekspandowana (opcjonalnie)
miód / syrop klonowy (opcjonalnie, my nie dosładzamy)
Wykonanie
Jogurt mieszamy z nasionami chia (szklanka jogurtu i 2-3 łyżki nasion), można posłodzić syropem klonowym lub miodem (dla dzieci po 1 roku życia).
Bez konkretnych proporcji miksujemy truskawki z jogurtem i banany z jogurtem. Możesz dodać więcej owoców niż jogurtu albo na odwrót. To nie ma znaczenia – lody zawsze wyjdą! Do foremek wlewamy masę owocowo-jogurtową, wsypujemy też borówki i dodajemy jogurt wymieszany z nasionami chia. Możesz wrzucić też kawałki truskawek lub banana oraz ekspandowaną kaszę jaglaną. Komponuj smaki wedle uznania! Smacznego ❤
KONIEC z kiepskimi słodyczami w diecie dziecka. Nie warto do nich szybko przyzwyczajać. Nie warto, nie trzeba, nie można 😉❤

 

Zobacz e-booka „DOMOWE SŁODYCZE” smile

ebook domowe słodycze