Od kiedy danonki dla dzieci?
Jeśli czytam pytanie „Czy maluchowi w wieku 5,5 miesiąca mogę już podać danonki”? to znaczy, że w tym temacie trzeba jeszcze wiele napisać. Bo niestety w danonkach jest coś magicznego i urosły do rangi jedynego odpowiedniego serka/jogurtu dla dzieci. Czy słusznie? Sprawdźmy skład.
Skład danonków: Cukier na trzecim miejscu
Wydawałoby się, że skład danonków jest bezpieczny, ale cukier znajduje się już na trzecim miejscu. Choć nie zawierają sztucznych dodatków, warto zastanowić się nad ilością cukru w tak małym produkcie.
💡 Skład danonków
- Twarożek odtłuszczony (z mleka)
- Śmietanka (z mleka)
- Cukier
- Truskawki (6,15% – puree)
- Skrobia modyfikowana
- Białka mleka
- Wapń
- Koncentraty z czarnej marchwi, marchwi i dyni
- Aromat naturalny
- Witamina D
(źródło: lista składników ze strony producenta)

Dlaczego nie warto podawać danonków dla dzieci?
Lepsze alternatywy
Istnieją lepsze możliwości – naturalne i korzystne dla zdrowia Twojego malucha.
Cukier
Jeden porcja to 2 łyżeczki cukru – to zbyt duża ilościa dla małego organizmu.
Naturalność na początku
Zamiast od razu sięgać po produkty przetworzone, lepiej rozpocząć od naturalnych składników.
Zanim pozwolisz maluchowi zanurzyć łyżeczkę w magicznym świecie danonków, zastanów się nad ich składem i alternatywami. Niech to będzie świadomy wybór, który nie tylko zaspokoi łaknienie, ale także zbuduje zdrowe nawyki żywieniowe.
🛒 Zobacz e-booka z przepisami na śniadania dla dzieci. Wejdź tutaj.
Najlepszy moment, aby zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe swojego dziecka, jest teraz.
Co zamiast danonków dla dziecka?
Alternatywą dla słodkich deserków czy jogurtów z owocami w proszku, są serki i jogurty naturalne. Nawet jeśli Ty za nimi nie przepadasz, daj dziecku możliwość spróbowania. Jogurt lub serek naturalny możesz wzbogacić o owoce, zboża ekspandowane, orzechy, wiórki kokosowe itd. Możliwości jest naprawdę dużo i zanim zdecydujesz się na danonka, przetestuj moje propozycje.
Przed dokonaniem wyboru, zapoznaj się z różnymi opcjami dostępnymi na rynku. Spróbuj jogurtów naturalnych i serków bez dodatkowego cukru. Wprowadź różnorodność do diety malucha, zadbaj o zdrowe nawyki żywieniowe już od najmłodszych lat.
Ebook z przepisami na śniadanie
Wyobraź sobie idealne poranki, pełne smaku, różnorodności i radości. Zamiast tracić czas na poszukiwanie pomysłów na śniadanie, masz wszystko, czego potrzebujesz, zebrane w jednym miejscu – w moim ebooku z 50 przepisami na śniadanie dla dzieci. Przełam monotonię, skróć czas przygotowań, dbaj o zdrowie swoje i swoich najbliższych. 50 przepisów wystarczy na 2 miesiące inspirujących śniadań. Sięgnij po ebooka z przepisami na śniadanie dla dzieci i całej rodziny.
🛒 Zobacz e-booka z przepisami na śniadania dla dzieci. Wejdź tutaj.
Najlepszy moment, aby zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe swojego dziecka, jest teraz.