Przepisy dla dzieci BLW 18

Zobacz, co tym razem Lila jadła w środę. Co tydzień pokazuję menu mojej córki po to, aby zainspirować mamy, które chcą zdrowo żywić swoje dzieci. Nie musisz gotować ani kupować specjalnych obiadków dla malucha. Dostosuj swoje posiłki do wieku dziecka. Niezależnie od tego czy Twoje dziecko ma rok, dwa czy pięć – moje propozycje nadają się dla każdego. Poznaj inspiracje i przepisy dla dzieci BLW. Z tego wpisu dowiesz się:

 

$
Kto spełnia tysiąc życzeń Lili, kiedy ja przygotowuję śniadanie?
$
Jak zrobić pyszne i chrupiące gofry dla dzieci BLW?
$
Jaką zupę zażyczyła sobie Liliana?
$
Którą kaszę kupiłam po raz pierwszy?

Lila ma 2 lata i 11 miesięcy – jest małym smakoszem i miłośnikiem zdrowego stylu życia. Ze smakiem wcina wszystkie warzywa, pije wodę, podjada natkę pietruszki i uwielbia domowe słodycze. Jeśli jesteś po raz pierwszy, przed przeczytaniem tego wpisu, proszę zapoznaj się z postem Żywienie dziecka – kształtujmy dobre nawyki, który wprowadzi Cię do tej cotygodniowej serii.

Co Lila jadła w środę? 18

Menu na cały dzień BLW

Śniadanie

7:30
Muffiny jajeczne z papryką, pomidorami, serem żółtym i ziołami. Korzystam z tego, że mąż ma urlop i kiedy rano zajmuje się Lilką (spełnia tysiąc życzeń – hahaha laughing ) ja lecę do kuchni i robię coś, co od dawna chodziło mi po głowie. Tym razem padło na jajecznice w takiej formie. Kiedyś widziałam różne wariacje, ale jakoś nigdy nie miałam okazji zrobić. W końcu się udało i Lilcia zjadła dwie takie jajeczne babeczki.

II śniadanie

10:30

Wczoraj wrzuciłam przepis na domowe gofry. Tak zasmakowaliśmy w tych waflach, że kilka dni się nimi objadaliśmy. I właśnie w środę rano, przed wrzuceniem posta postanowiłam spontanicznie zrobić (trzeci dzień z rzędu) gofry na drugie śniadanie i jeszcze raz sprawdzić, czy wychodzą chrupiące. To nasz hit tygodnia i coś czuję, że w sobotę jeszcze raz je zrobię – dla naszych gości laughing

Zupa

13:00

Jaką zupę sobie zażyczyła moja prawie 3-latka? Zupę z brukselką i zieloną fasolką. Duża porcja warzyw z kaszą (zupa ugotowana bez mięsa). Bezpośrednio do miseczki dodałam masło.

II danie

16:00
Kaszę bulgur kupiłam ostatnio w biedronce. Nie miałam pojęcia do czego ją wykorzystam, jakie danie zrobię, bo to dla mnie nowość. Ale wiedziałam, że jak już będzie w szafce to prędzej coś z niej przygotujemy. Spontanicznie zrobiliśmy kaszę z warzywami. Jeśli jeszcze nie jadłaś tej kaszy to kup ją przy najbliższej okazji – jest pyszna!

Podwieczorek i kolacja

19:00
Bułka orkiszowa z twarożkiem i pomidorkami z naszego ogródka. Pół bułki Lila zjadła od razu, a drugą część trochę później więc to taki podwieczorek i kolacja w jednym.