Przepisy BLW 62

Zapraszam na kolejny wpis z inspiracjami na dania dla dzieci. Możesz znowu zobaczyć „Co lila jadła”. Przed Tobą 62 post z tej serii, a moje dzisiejsze propozycje to zbiór posiłków z całego tygodnia. Lila ma 6 lat i jest Małym Smakoszem. Wszystkie posiłki, które jej gotuję zawsze znikają z talerza – często prosi o dokładkę. Osoby, które są dłużej związane z blogiem, dobrze wiedzą, że nie da się „przypadkiem” pominąć u nas jakiegoś posiłku – Lila upomni się o zupę czy kolację laughing

I to jest właśnie fenomen tego bloga – dziecko, które od początku jadło wszystko, nie miałyśmy żadnych kryzysów żywieniowych.

Dlatego powstało TO miejsce, aby pokazać dania i podzielić się z Tobą strategią żywienia.

Najważniejsza informacja: Lila wszystkie posiłki je w przedszkolu, ALE to ja gotuję! laughing Mam całkowitą kontrolę nad tym, co Lila je w placówce i bardzo się z tego powodu cieszę! Mam taką możliwość i sama decyduję jakie posiłki je Lila w przedszkolu, a jakie muszę donieść. Taką podjęłam decyzję (przeglądając przedszkolne menu) i będę się tego trzymać, bo wiem co jest dla mnie najważniejsze i do czego dążę. Nie ukrywam, że ten system wymaga ciągłego planowania i dobrej organizacji – posiłki przygotowuję wieczorem lub wcześnie rano. I uwierz mi, ja naprawdę nie wymagam eko kaszy jaglanej i koktajlu z jarmużu. Niestety w wielu placówkach trzeba jeszcze sporo zmienić w kwestii żywienia dzieci. I nie wyobrażam sobie, żeby dziecko, które nie ma problemu z jedzeniem zmieniło swoje przyzwyczajenia i jadło na śniadanie parówki, płatki czekoladowe, a na obiad makaron z cukrem (prawdziwy jadłospis z ostatniego przedszkola!).

posiłki do przedszkola
Pamiętaj, że to nie jest zestawienie posiłków z jednego dnia, lecz z całego tygodnia. Wybrałam kilka przykładowych dań, które pojawiły się u nas kilka dni temu. Nie chodzi też o to, aby w 100% skopiować wszystkie posiłki, bo każdy z nas ma inne potrzeby, styl życia itd. Ale inspiruj się i zmieniaj menu pod siebie. Zobacz propozycje, które możesz wykorzystać w swojej kuchni. Wcześniej zapoznaj się proszę z postem „Żywienie dziecka”, dzięki temu poznasz moje zasady, ulubione dania Liliany oraz moją misję!

Z wpisu „Co Lila jadła 62” dowiesz się:
$
Jak zrobić czekośliwkę?

$
Jak zamienić zwykłe jabłko w super przekąskę?

$
Z czym zrobić kuskus?

$
Z czym podać kanapkę na kolację?

Podstawowe założenia

Staramy się jeść jak najwięcej warzyw i owoców.

Zupy gotujemy na wywarze jarzynowym.

Jemy 3 główne posiłki (zupa i II danie w odstępie czasowym) i 2 mniejsze (drugie śniadanie i podwieczorek).

Co Lila jadła? 62

Zdrowe przepisy dla dzieci  BLW i całej rodziny

Śniadanie

owsianka dla dzieci

II śniadanie

Jabłko posmarowane masłem orzechowym, do tego posypki, które Lila sobie sama wybrała: słonecznik, kasza jaglana ekspandowana, mrożone kawałki malin.

zielony koktajl dla dzieci

Zupa

Zupa szpinakowa.

Zobacz przepis na zupę ze szpinakiem.

zupa ze szpinakiem

II danie

Kuskus z suszonymi pomidorami, groszkiem i słonecznikiem + klopsiki mięsne nadziane warzywami.

kuskus dla dzieci

Podwieczorek

 Domowe biszkopciki i pomelo. Zobacz przepis na biszkopty.

ciasto z cukinią

Kolacja

kanapki z hummusem

Codziennie zastanawiasz się, co ugotować dla dziecka, żeby było zdrowo, smacznie i bez narzekania? Masz dość monotonii w kuchni, ale brakuje Ci pomysłów? A może chcesz, żeby Twoje dziecko jadło więcej warzyw, ale nie wiesz, jak je podać w atrakcyjny sposób?

Właśnie po to stworzyłam moje ebooki – praktyczne przewodniki po zdrowym gotowaniu dla dzieci, pełne prostych, smacznych i wartościowych przepisów.

Nie musisz być mistrzem kuchni ani spędzać godzin przy garnkach, żeby Twoje dziecko jadło zdrowo. Wystarczy, że sięgniesz po sprawdzone przepisy, które polubią nawet największe niejadki. Kliknij, wybierz ebook i gotuj zdrowo – bez stresu, bez tracenia czasu, za to z radością i pewnością, że dajesz dziecku to, co najlepsze!
książki i ebooki LADYOCHMISTRZYNI