Przepisy BLW 62

Zapraszam na kolejny wpis z inspiracjami na dania dla dzieci. Możesz znowu zobaczyć “Co lila jadła”. Przed Tobą 62 post z tej serii, a moje dzisiejsze propozycje to zbiór posiłków z całego tygodnia. Lila ma 6 lat i jest Małym Smakoszem. Wszystkie posiłki, które jej gotuję zawsze znikają z talerza – często prosi o dokładkę. Osoby, które są dłużej związane z blogiem, dobrze wiedzą, że nie da się “przypadkiem” pominąć u nas jakiegoś posiłku – Lila upomni się o zupę czy kolację laughing

I to jest właśnie fenomen tego bloga – dziecko, które od początku jadło wszystko, nie miałyśmy żadnych kryzysów żywieniowych.

Dlatego powstało TO miejsce, aby pokazać dania i podzielić się z Tobą strategią żywienia.

Najważniejsza informacja: Lila wszystkie posiłki je w przedszkolu, ALE to ja gotuję! laughing Mam całkowitą kontrolę nad tym, co Lila je w placówce i bardzo się z tego powodu cieszę! Mam taką możliwość i sama decyduję jakie posiłki je Lila w przedszkolu, a jakie muszę donieść. Taką podjęłam decyzję (przeglądając przedszkolne menu) i będę się tego trzymać, bo wiem co jest dla mnie najważniejsze i do czego dążę. Nie ukrywam, że ten system wymaga ciągłego planowania i dobrej organizacji – posiłki przygotowuję wieczorem lub wcześnie rano. I uwierz mi, ja naprawdę nie wymagam eko kaszy jaglanej i koktajlu z jarmużu. Niestety w wielu placówkach trzeba jeszcze sporo zmienić w kwestii żywienia dzieci. I nie wyobrażam sobie, żeby dziecko, które nie ma problemu z jedzeniem zmieniło swoje przyzwyczajenia i jadło na śniadanie parówki, płatki czekoladowe, a na obiad makaron z cukrem (prawdziwy jadłospis z ostatniego przedszkola!).

posiłki do przedszkola
Pamiętaj, że to nie jest zestawienie posiłków z jednego dnia, lecz z całego tygodnia. Wybrałam kilka przykładowych dań, które pojawiły się u nas kilka dni temu. Nie chodzi też o to, aby w 100% skopiować wszystkie posiłki, bo każdy z nas ma inne potrzeby, styl życia itd. Ale inspiruj się i zmieniaj menu pod siebie. Zobacz propozycje, które możesz wykorzystać w swojej kuchni. Wcześniej zapoznaj się proszę z postem “Żywienie dziecka”, dzięki temu poznasz moje zasady, ulubione dania Liliany oraz moją misję!

Z wpisu “Co Lila jadła 62” dowiesz się:
$
Jak zrobić czekośliwkę?

$
Jak zamienić zwykłe jabłko w super przekąskę?

$
Z czym zrobić kuskus?

$
Z czym podać kanapkę na kolację?

Podstawowe założenia

Staramy się jeść jak najwięcej warzyw i owoców.

Zupy gotujemy na wywarze jarzynowym.

Jemy 3 główne posiłki (zupa i II danie w odstępie czasowym) i 2 mniejsze (drugie śniadanie i podwieczorek).

Co Lila jadła? 62

Zdrowe przepisy dla dzieci  BLW i całej rodziny

Śniadanie

owsianka dla dzieci

II śniadanie

Jabłko posmarowane masłem orzechowym, do tego posypki, które Lila sobie sama wybrała: słonecznik, kasza jaglana ekspandowana, mrożone kawałki malin.

zielony koktajl dla dzieci

Zupa

Zupa szpinakowa.

Zobacz przepis na zupę ze szpinakiem.

zupa ze szpinakiem

II danie

Kuskus z suszonymi pomidorami, groszkiem i słonecznikiem + klopsiki mięsne nadziane warzywami.

kuskus dla dzieci

Podwieczorek

 Domowe biszkopciki i pomelo. Zobacz przepis na biszkopty.

ciasto z cukinią

Kolacja

kanapki z hummusem

%d bloggers like this: