Przepisy dla dzieci BLW

Zapraszam na kolejny wpis z inspiracjami na dania dla dzieci. Możesz znowu zobaczyć „Co lila jadła”. Przed Tobą kolejny post z tej serii, a moje dzisiejsze propozycje to zbiór posiłków z całego tygodnia. Lila ma 6 lat i jest Małym Smakoszem. Wszystkie posiłki, które jej gotuję zawsze znikają z talerza – często prosi o dokładkę. Osoby, które są dłużej związane z blogiem, dobrze wiedzą, że nie da się „przypadkiem” pominąć u nas jakiegoś posiłku – Lila upomni się o zupę czy kolację laughing

Mała Mistrzyni jedzenia – LILA

Poznaj naszą przygodę z jedzeniem, które od najwcześniejszych lat Lila pokochała bez żadnych trudności żywieniowych. Tutaj, w tym miejscu, chcemy dzielić się nie tylko przepisami na pyszne dania, ale także naszym podejściem do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych.

Jedzenie w przedszkolu

Najważniejsza informacja: Lila wszystkie posiłki je w przedszkolu, ALE to ja gotuję! laughing Mam całkowitą kontrolę nad tym, co Lila je w placówce i bardzo się z tego powodu cieszę! Mam taką możliwość i sama decyduję jakie posiłki je Lila w przedszkolu, a jakie muszę donieść. Taką podjęłam decyzję (przeglądając przedszkolne menu) i będę się tego trzymać, bo wiem co jest dla mnie najważniejsze i do czego dążę. Nie ukrywam, że ten system wymaga ciągłego planowania i dobrej organizacji – posiłki przygotowuję wieczorem lub wcześnie rano. I uwierz mi, ja naprawdę nie wymagam eko kaszy jaglanej i koktajlu z jarmużu. Niestety w wielu placówkach trzeba jeszcze sporo zmienić w kwestii żywienia dzieci. I nie wyobrażam sobie, żeby dziecko, które nie ma problemu z jedzeniem zmieniło swoje przyzwyczajenia i jadło na śniadanie parówki, płatki czekoladowe, a na obiad makaron z cukrem (prawdziwy jadłospis z ostatniego przedszkola!).
posiłki do przedszkola
Pamiętaj, że to nie jest zestawienie posiłków z jednego dnia, lecz z całego tygodnia. Wybrałam kilka przykładowych dań, które pojawiły się u nas kilka dni temu. Nie chodzi też o to, aby w 100% skopiować wszystkie posiłki, bo każdy z nas ma inne potrzeby, styl życia itd. Ale inspiruj się i zmieniaj menu pod siebie. Zobacz propozycje, które możesz wykorzystać w swojej kuchni. Wcześniej zapoznaj się proszę z postem „Żywienie dziecka”, dzięki temu poznasz moje zasady, ulubione dania Liliany oraz moją misję!
Z wpisu „Co Lila jadła 66” dowiesz się:
$
Jak zrobić pyszny i wartościowy budyń?
$
Jaka jest najlepsza zupa na upały?
$
Jak zrobić dżem truskawkowy, bez dodatku cukru?

Podstawowe założenia

Staramy się jeść jak najwięcej warzyw i owoców.

Zupy gotujemy na wywarze jarzynowym.

Jemy 3 główne posiłki (zupa i II danie w odstępie czasowym) i 2 mniejsze (drugie śniadanie i podwieczorek).

Co Lila jadła? 66

Przepisy dla dzieci BLW

Śniadanie

Budyń czekoladowy z kaszy jaglanej. To świetna alternatywa dla gotowych płatków czekoladowych. Zobacz przepis na budyń z kaszy. 
budyń jaglany czekoladowy

II śniadanie

Jogurt naturalny z domowym dżemem truskawkowym. Zrobisz go w 5 minut – bez cukru. Zobacz przepis na dżem truskawkowy. 

jogurt z domowym dżemem

Zupa

Idealna zupa na upał. Zobacz przepis na chłodnik litewski. 

chłodnik litewski dla dzieci

II danie

Obiad w 20 minut. Zielona fasolka polana olejem lnianym i posypana sezamem, a do tego pieczony indyk.
makaron ze szpinakiem BLW

Podwieczorek

Batoniki bez pieczenia, szybkie w przygotowaniu i idealne do zabrania na spacer / w podróż. Przepis znajdziesz w e-booku DOMOWE SŁODYCZE. Jeśli chcesz ograniczyć lub wyeliminować słodycze z kiepskim składem, to ten e-book z 31 przepisami, na znane smakołyki w zdrowszej wersji jest dla Ciebie. Opinie, spis treści i inne informacje o e-booku możesz przeczytać tutaj.

batoniki orzechowe

Kolacja

Kasza jaglana z uduszonym jarmużem i cebulką. To danie wbrew pozorom jest naprawdę pyszne. Musisz spróbować. Już kiedyś je pokazywałam na blogu. 

kasza jaglana z jarmużem

Moje ebooki i książki powstały z myślą o Tobie:
→ jeśli codziennie szukasz pomysłów,
→ jeśli chcesz ograniczyć słodycze, ale nie wiesz, co dać w zamian,
→ jeśli nie masz siły tłumaczyć, prosić, nakłaniać…
→ jeśli pragniesz po prostu, by dziecko jadło lepiej, a Ty czuła się z tym spokojnie.

To nie kolejna dieta. Nie poradnik idealnej mamy.
To wsparcie w codzienności, która czasem bywa chaotyczna, ale wciąż może być zdrowa i smaczna.

💬 Zajrzyj do moich książek i ebooków – tam czekają na Ciebie dziesiątki sprawdzonych przepisów, które już zmieniły codzienność wielu rodzin.
👣 Zrób pierwszy krok – nie w stronę ideału, tylko w stronę lepszej wersji tej mamy, którą już jesteś.

Wystarczy, że sięgniesz po sprawdzone przepisy, które polubią nawet największe niejadki.
Kliknij, wybierz ebook i gotuj zdrowo – bez stresu, bez tracenia czasu, za to z radością i pewnością, że dajesz dziecku to, co najlepsze!
książki i ebooki LADYOCHMISTRZYNI