Zdrowe jedzenie dla dzieci BLW

Po bardzo długiej przerwie, wrzucam 60 wpis z serii „Menu dla dzieci – co Lila jadła”?

Wiele się u nas zmieniło. Lila ma już ponad 5 lat i chodzi do przedszkola, w którym je posiłki przygotowane przeze mnie. Mam całkowitą kontrolę nad menu i bardzo się z tego powodu cieszę! Dlaczego? Ja naprawdę nie wymagam EKO kaszy jaglanej, nasion chia i syropu klonowego. Ale przesolone  drugie dania, tłuste i (znowu!) przesolone zupy z małą ilością warzyw (często sama woda i ziemniaki), niesmaczne surówki, zbyt dużo mięsa w podobnej formie przez kilka dni – to zbyt dużo uwag, aby zgodzić się na takie żywienie, po wielu latach kształtowania zdrowych nawyków. No i jeszcze jedna sprawa – Lila takich obiadów pewnie by nie zjadła.

Taką podjęłam decyzję i będę się tego trzymać, bo wiem co jest dla mnie najważniejsze i do czego dążę. Nie ukrywam, że ten system wymaga ciągłego planowania i dobrej organizacji – posiłki na cały dzień przygotowuję wieczorem lub wcześnie rano. Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda u nas poranek, to wskakuj na instagram – czasami relacjonuję prosto z kuchni. Jest pośpiech, jest zabawa i jest burdelos. Ale czego się nie robi dla Małego Smakosza?

Pamiętaj, że to nie jest zestawienie posiłków z jednego dnia, lecz z całego tygodnia. Wybrałam kilka przykładowych dań, które pojawiły się u nas kilka dni temu. Nie chodzi też o to, aby w 100% skopiować wszystkie posiłki, bo każdy z nas ma inne potrzeby, styl życia itd. Ale inspiruj się i zmieniaj menu pod siebie. Zobacz propozycje, które możesz wykorzystać w swojej kuchni. Wcześniej zapoznaj się proszę z postem „Żywienie dziecka”, dzięki temu poznasz moje zasady, ulubione dania Liliany oraz moją misję!

Z wpisu „Co Lila jadła 60” dowiesz się:

$

Jak zrobić hummus w dwóch kolorach?

$

Jak mrożę truskawki?

$

Co wrzuciłam do zupy ogórkowej (zamiast ziemniaków)?

$

Jakie naturalne barwniki są potrzebne, aby zrobić kolorowe kopytka?

Podstawowe założenia

Staramy się jeść jak najwięcej warzyw i owoców.

Zupy gotujemy na wywarze jarzynowym.

Jemy 3 główne posiłki (zupa i II danie w odstępie czasowym) i 2 mniejsze (drugie śniadanie i podwieczorek).

Co Lila jadła? 60

Menu dla dziecka BLW i całej rodziny

Śniadanie

8:00

Chleb żytni ze słonecznikiem i hummus w dwóch kolorach.  Tutaj znajdziesz przepis na hummus. Jeśli jeszcze nie jadłaś ciecierzycy, to ten pyszny hummus jest świetną propozycją na START z małymi kuleczkami laughing

zdrowe jedzenie dla dzieci BLW

Jeśli brakuje Ci pomysłów na śniadanie, masz wrażenie, że ciągle jecie to samo lub szkoda Ci czasu na przekopywanie internetu w poszukiwaniu przepisów, to  specjalnie dla Ciebie przygotowałam e-booki z przepisami na śniadanie i II śniadanie. Zobacz moje propozycje, wybierz zestaw dla siebie i ciesz się spokojnym i pysznym porankiem.

II śniadanie

10:00

W tym sezonie znowu zamroziłam truskawki w specjalnych foremkach. Świetnie wyglądają truskawkowe gwiazdki lub serduszka. Można je wrzucić do jogurtu naturalnego czy owsianki.  Na drugie śniadanie był jogurt naturalny z truskawkami. Zobacz też jaki jogurt wybrać dla dziecka.

zdrowe jedzenie dla dzieci BLW

Zupa

13:00

Zupa ogórkowa z kaszą gryczaną niepaloną, ponieważ była gotowana również dla dziadka, który ogranicza ilość ziemniaków w swojej  diecie.

zdrowe jedzenie dla dzieci BLW

II danie

16:00

Pyszne pulpeciki nadziane marchewką i pietruszką. Do tego ziemniaki z masłem i koperkiem. Surówka z czerwonej kapusty (tym razem nie duszona, z jabłkiem i cebulą).

zdrowe jedzenie dla dzieci BLW

Podwieczorek

17:30

Pieczona owsianka z malinami i gorzką czekoladą to pyszny pomysł na podwieczorek. Sięgnij po nią zamiast niezdrowych batoników.

zdrowe jedzenie dla dzieci BLW

Więcej przepisów na znane słodycze w zdrowszej – domowej wersji znajdziesz w tym e-booku.

Kolacja

19:30

Kolorowe kopytka to świetna propozycja na obiad lub kolację. Jeśli zostały Ci ziemniaki z poprzedniego dnia, to nie wyrzucaj – wyczaruj pyszne kluseczki.

Dzieciaki będą pod wrażeniem – te kolory są cudowne! Zakładam, że przepis na kopytka każdy zna, a żeby były kolorowe wystarczą naturalne barwniki.

Kolor czerwony – suszony burak w proszku.

Kolor zielony – mrożony szpinak.

Kolor żółty – kurkuma.

zdrowe jedzenie dla dzieci BLW

Codziennie zastanawiasz się, co ugotować dla dziecka, żeby było zdrowo, smacznie i bez narzekania? Masz dość monotonii w kuchni, ale brakuje Ci pomysłów? A może chcesz, żeby Twoje dziecko jadło więcej warzyw, ale nie wiesz, jak je podać w atrakcyjny sposób?

Właśnie po to stworzyłam moje ebooki – praktyczne przewodniki po zdrowym gotowaniu dla dzieci, pełne prostych, smacznych i wartościowych przepisów.

Nie musisz być mistrzem kuchni ani spędzać godzin przy garnkach, żeby Twoje dziecko jadło zdrowo. Wystarczy, że sięgniesz po sprawdzone przepisy, które polubią nawet największe niejadki. Kliknij, wybierz ebook i gotuj zdrowo – bez stresu, bez tracenia czasu, za to z radością i pewnością, że dajesz dziecku to, co najlepsze!
książki i ebooki LADYOCHMISTRZYNI