Przepisy dla dzieci BLW

Zapraszam na kolejny wpis z inspiracjami na dania dla dzieci. Możesz znowu zobaczyć „Co lila jadła”. Przed Tobą kolejny post z tej serii, a moje dzisiejsze propozycje to zbiór posiłków z całego tygodnia. Lila jest Małym Smakoszem – wszystkie posiłki, które jej gotuję zawsze znikają z talerza – często prosi o dokładkę. Osoby, które są dłużej związane z blogiem, dobrze wiedzą, że nie da się „przypadkiem” pominąć u nas jakiegoś posiłku – Lila upomni się o zupę czy kolację laughing

Mała Mistrzyni jedzenia – LILA

Poznaj naszą przygodę z jedzeniem, które od najwcześniejszych lat Lila pokochała bez żadnych trudności żywieniowych. Tutaj, w tym miejscu, chcemy dzielić się nie tylko przepisami na pyszne dania, ale także naszym podejściem do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych.

Jedzenie w placówce

Najważniejsza informacja: ze względu na kiepski jadłospis, zanosiłam Lilce posiłki do przedszkola. Nie ukrywam, że ten system wymagał ciągłego planowania i dobrej organizacji – posiłki przygotowywałam wieczorem lub wcześnie rano. I uwierz mi, ja naprawdę nie wymagam eko kaszy jaglanej i koktajlu z jarmużu. Niestety w wielu placówkach trzeba jeszcze sporo zmienić w kwestii żywienia dzieci. I nie wyobrażam sobie, żeby dziecko, które nie ma problemu z jedzeniem zmieniło swoje przyzwyczajenia i jadło na śniadanie parówki, płatki czekoladowe, a na obiad makaron z cukrem (prawdziwy jadłospis z ostatniego przedszkola!).

Teraz Lila chodzi do szkoły i zabiera ze sobą lunchbox, który wygląda np. tak:

 

lunchbox
Pamiętaj, że to nie jest zestawienie posiłków z jednego dnia, lecz z całego tygodnia. Wybrałam kilka przykładowych dań, które pojawiły się u nas kilka dni temu. Nie chodzi też o to, aby w 100% skopiować wszystkie posiłki, bo każdy z nas ma inne potrzeby, styl życia itd. Ale inspiruj się i zmieniaj menu pod siebie. Zobacz propozycje, które możesz wykorzystać w swojej kuchni. Wcześniej zapoznaj się proszę z postem „Żywienie dziecka”, dzięki temu poznasz moje zasady, ulubione dania Liliany oraz moją misję!
Z wpisu „Co Lila jadła 67” dowiesz się:
$
Jak zrobić pyszny i wartościowy budyń?
$
Jak zrobić pyszne leczo?
$
Jak wygląda bajkowy koktajl batmana?

Podstawowe założenia

Staramy się jeść jak najwięcej warzyw i owoców.

Zupy gotujemy na wywarze jarzynowym.

Jemy 3 główne posiłki (zupa i II danie w odstępie czasowym) i 2 mniejsze (drugie śniadanie i podwieczorek).

Co Lila jadła? 67

Przepisy dla dzieci BLW

Śniadanie

Budyń z kaszy jaglanej to świetne śniadanie dla Twojego malucha – szybkie w przygotowaniu (o ile dzień wcześniej ugotujesz kaszę jaglaną) i proste. Do miseczki z budyniem możesz wrcucić różne owoce i super dodatki np. wiórki, masło orzechowe, zboża ekspandowane.  Zobacz przepis na budyń z kaszy. 
przepisy dla dzieci BLW

II śniadanie

Domowe raffaello lub bounty (wersja z czekoladą) jak kto woli. Uwielbiamy desery, które można zrobić w słoiczkach / szklankach. A przepisy na takie cuda znajdziesz w e-booku DOMOWE SŁODYCZE. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zrobić znane smakołyki w zdrowszej wersji, to ten e-book jest dla Ciebie.
domowe bounty

Zupa

Leczo z dodatkiem ciecierzycy. Zobacz przepis na proste leczo i pomysł na sprytne gotowanie.

leczo dla dzieci

II danie

Obiad resztkowy czyli trochę mięsa z poprzedniego dnia. Została też sałatka z kapustą pekińską i czerwona kapusta przygotowana na ciepło.

W urządzeniu airfryer upiekłam cukinię i selera. Dzięki temu na talerzu mamy misz masz, który chyba lubimy najbardziej, bo każdy na stole znajdzie coś dobrego dla siebie.

 

obiad dla dzieci BLW

Podwieczorek

Na podwieczorek jeden z naszych ulubionych koktajli z e-booka BAJKOWE KOKTAJLE.

Naprawdę nie potrzebujesz magicznych składników, aby stworzyć świetną i wartościową przekąskę dla swojego malucha. Ten koktajl na pewno zachwyci Małego Smakosza, w dodatku możecie razem stworzyć dekoracje bohatera znanej bajki. A co najlepsze? Podając bajkowy koktajl rezygnujesz z gotowych musów czy kiepskich ciasteczek. Zobacz e-booka z bajkowymi koktajlami. 

bajkowe koktajle

Kolacja

Omlet przygotowany na mące z ciecierzycy. W środku ukryłam pokrojone pomidory z oliwą i słonecznikiem.
omlet z ciecierzycy

Codziennie zastanawiasz się, co ugotować dla dziecka, żeby było zdrowo, smacznie i bez narzekania? Masz dość monotonii w kuchni, ale brakuje Ci pomysłów? A może chcesz, żeby Twoje dziecko jadło więcej warzyw, ale nie wiesz, jak je podać w atrakcyjny sposób?

Właśnie po to stworzyłam moje ebooki – praktyczne przewodniki po zdrowym gotowaniu dla dzieci, pełne prostych, smacznych i wartościowych przepisów.

Nie musisz być mistrzem kuchni ani spędzać godzin przy garnkach, żeby Twoje dziecko jadło zdrowo. Wystarczy, że sięgniesz po sprawdzone przepisy, które polubią nawet największe niejadki. Kliknij, wybierz ebook i gotuj zdrowo – bez stresu, bez tracenia czasu, za to z radością i pewnością, że dajesz dziecku to, co najlepsze!
książki i ebooki LADYOCHMISTRZYNI